SEZON KOMUNIJNY Z ODŚWIĘTNYM STOŁEM CZAS ZACZĄĆ!
Organizując przyjęcie komunijne musimy pomyśleć o oprawie i o dekoracjach z odpowiednim wyprzedzeniem. Stół powinien wyglądać odświętnie i bardzo elegancko oraz mieć szyk. Krzykliwe dodatki i kolory należy zostawić na inne okazje. Zastanówmy się, czy nie warto odwołać się do starej zasady „czym mniej, tym lepiej”. Stół powinien być wizytówką rodziny dziecka i wyrażać szacunek do tego dnia, do tradycji oraz do zaproszonych gości. Warto postawić na sprawdzone sposoby aranżacji stołu i na ogólnie przyjęte obyczaje. Biała zastawa i jasne kwiaty będą pięknie współgrały z położonym na stole obrusem i serwetkami.
Klasyczna biel z małym dodatkiem
Na przyjęciu komunijnym zawsze króluje i podkreśla wyjątkowość tego dnia. Obrusy o strukturze lnu (Len Elegance) i w delikatne motywy kwiatowe (Blanca) lub graficzne (Kropka) na tkaninach z dyskretnym, perłowym połyskiem lub matową elegancją, sprawdzą się na dużych powierzchniach blatu. Rozmiar obrusu będzie nietypowy np. bardzo długi lub standardowy, jeśli połączymy dwa lub więcej stołów. Możemy zastosować białe nakładki ze złotą lub białą wypustką i pięknym mankietem. Matowy, gładki, biały obrus podkreślmy nakładkami z nowej Perłowej Kolekcji (Magic Garden). Dzięki nim stół zyska bardzo szykowne i dostojne oblicze.
Koronkowa nonszalancja
Obrus z gipiury to niecodzienny pomysł na wystrój komunijnego stołu. Chcąc podkreślić wyjątkowość uroczystości możemy go położyć na srebrnym lub złotym obrusie lub na tradycyjnie białym, jasnoniebieskim dla chłopca lub jasnoróżowym dla dziewczynki. Taka odsłona klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu spodoba się chyba wszystkim, którzy cenią dobry gust i ciekawe pomysły dekoratorskie.
Kremy i beże – ciekawy pomysł na przełamanie bieli
Osobom z nieco nowatorskim podejściem, dla których biel obrusu wydaje się nudna i wszechobecna, dobrą propozycją może być wykorzystanie kremowych (Len Elegance) i beżowych tkanin (Kolekcja Perłowa). W zestawieniu z białymi dodatkami zachowamy klasyczny charakter w nowoczesnej odsłonie.
Srebro i złoto – propozycja dla odważnych
Rodzicom, którzy nie boją się eksperymentować, polecamy jednokolorowe obrusy w kolorze złotym lub srebrnym (Samanta). Poza pięknym, wytwornym i ekskluzywnym charakterem, tkaniny są bardzo praktyczne. Mają dwustronny charakter i można je wykorzystać podczas innych uroczystości. Propozycja takiej dekoracji przełamie kanon, ale nadal będzie bardzo elegancka i niecodzienna.
Tak jak w powyższych opisanych aranżacjach, doskonałymi dodatkami będą białe kieszonki na sztućce ze złotym, srebrnym, białym, gipiurowym wykończeniem, podkładki pod talerze z eleganckiej linii i pierścienie na serwety bankietowe.
Zróbmy sami dodatki dekoracyjne, bo one zawsze są oryginalne i nie można ich dostać w żadnym sklepie, a to ogromna zaleta.
Kwiatowe bukiety z wplecionymi srebrnymi lub złotymi nitkami florystycznymi będą wystarczającą ozdobą dla minimalistów. Dla osób lubiących błysk i efekt, te same bukiety będą delikatnie obsypane pyłem brokatowym. Kule z kwiatów lub pompony z białego tiulu, powieszone nad stołem dodadzą niezwykle odświętnego charakteru.
Rodzice dziewczynki mogą wykorzystać wianki z żywych, kremowych lub białych kwiatów, położone na stole lub duże wieńce, zawieszone nad nim. Małe wianuszki lub jeden kwiatek, przewiązany elegancką wstążką można położyć na talerzu każdego gościa. Dobrym rozwiązaniem będą papierowe motyle oraz różne, luźno puszczone pastelowe wstążki nad stołem. Z małego wieszaka na biżuterię w formie sukienki lub rattanowego anioła, można zrobić świeczniki. Mogą one posłużyć także jako podstawa do przeplatanki kwiatowej. Tym samym zyskamy bardzo oryginalne bukiety.
Rodzice chłopca mogą pokusić się o proste, geometryczne formy bukietów lub opleść kwiatami metalową, drucianą, wiklinową czy rattanową podstawę, w kształcie gitary, roweru, książki bądź samochodu. Kwiaty można umieścić w białych wazonach w kształcie kul, przypominających piłkę.
Nad stołem ładnie będą wyglądać gałązki brzozowe z umieszczonymi nad nim „kwiatowymi ptaszkami”.
Rodzice coraz częściej przyjęcia komunijne organizują w ogrodzie. Niejednokrotnie odbywa się ono w szczególnych warunkach pogodowych. Poza namiotem lub dużą altaną, należy zadbać o klipsy lub obciążniki do obrusów. Wszystkie lekkie ozdoby lepiej zostawić na przyjęcie w domu. Mogą one odfrunąć razem z pierwszym powiewem.
Dodatkowy stół dla dzieci, przyda się jeśli jest ich więcej. Nawiążmy w nim do stylu głównego stołu, dodajmy pastelowe, kolorowe dodatki. Zadbajmy o odpowiedni poczęstunek. Menu dla dzieci różni się od menu dla dorosłych. Pamiętajmy, że misterne dekoracje mogą ulec zniszczeniu, a świece są po prostu niezbyt bezpieczne.
Ponad wszystko pamiętajmy, że głównym bohaterem tej uroczystości jest dziecko i to ono ma się czuć wspaniale tego dnia. Stwórzmy niepowtarzalną atmosferę i cieszmy się z bycia razem w ten wyjątkowy czas!